Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe - Botswana - Namibie - Jar - Botswana

Zimbabwe - Botswana - Namibie - Jar

Botswana

, HotelZimbabwe - Botswana - Namibie - Jar

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 36°C
Zítra Počasí v Gaborone - transparent 16 - 31°C
22.9. Počasí v Gaborone - transparent 20 - 33°C
23.9. Počasí v Gaborone - transparent 22 - 32°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR - Afrika v komfortním balení
Popis
Z Viktoriiných vodopádů přes Botswanu a Namibii až do Kapského Města.
Doplňující informace
Viktoriiny vodopády - domorodci přezdívané „Hřmící kouř“. NP Chobe s rekordními stády slonů. Solná pánev NP Etosha s unikátní faunou. Pohoda v „německém“ Swakopmundu s množstvím doplňkových aktivit. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Kapské Město - nejkrásnější město světa. Legendární Mys Dobré naděje.

Nejoblíbenější komfortní akce do jižní části Afriky s možností"prodloužení pobytu"o návštěvu památky Great Zimbabwe. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s"množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony a nejkrásnější město Afriky – Kapské Město. Cestujeme společně pronajatým vozidlem.
Den 1. - 4.
Letecky do ZIMBABWE, Harare. Nocleh v"hlavním městě. Přejezd do Masvinga. Návštěva Great"Zimbabwe, údajně kdysi hlavního města královny ze Sáby. Bájné doly krále Šalamouna jsou unikátním svědectvím o bantuské civilizaci v období mezi 11. až 15. stoletím. Město o rozloze 80 hektarů bylo důležitým obchodním centrem a překladištěm zlata. Záhady tajemného komplexu, který je považován za největší památku subsaharské Afriky. Velká ohrada s kónickou věží, jejíž význam je opředen tajemstvím. Posvátná místa dávno zaniklé říše Šónů jsou dnes pod ochranou UNESCO. Sochy mytických ptáků byly totemem dynastie Rozvi a později se staly symbolem Rhodésie i dnešního Zimbabwe. Přesun do Bulawaya. Krátká prohlídka města. NP Matopos (UNESCO), kde leží mezi unikátními žulovými masivy i hrob Cecila Johna Rhodese, zakladatele někdejší Rhodésie. Přejezd na Viktoriiny vodopády.
Den 1.
Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády.
Den 2.
Viktoriiny vodopády - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá 110 m hluboko. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Plavba po Zambezi při západu slunce.
Den 3.
Výběr z možných aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný rafting, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou, procházka mezi lvíčaty, jízda na slonu. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce.
Den 4.
Návštěva tržnice, přesun do Kasane v BOTSWANĚ. Odpolední lodní výlet mezi zvířaty v"NP Chobe je vrcholem safari. Koupající se sloni, leniví hroši, skupinky krokodýlů. Ráj ornitologů.
Den 5.
Brzké ranní safari „na souši“. Rekordní stáda slonů. Lvi, antilopy, paviáni, buvoli. Přejezd do NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem.
Den 6.
Přejezd dále na západ. Cestou zastávka v některé z"místních vesniček v"oblasti Rundu. Grootfontein - největší meteorit světa Hoba (54 tun). Příjezd do městečka Tsumeb.
Den 7.
Přejezd do NP" Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Odpolední safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Nocleh v"oblasti Halali.
Den 8.
Nezapomenutelné safari v"otevřených safari vozech v"NP Etosha se spoustou zeber, žiraf u napajedel, slonů, pakoňů i různých druhů antilop. Unikátní napajedlo Okaukuejo - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Spatříme i nosorožce?
Den 9.
Přejezd krajinou s rozsáhlými pláněmi i skalnatými horami. Uvidíme i tajemné rostliny welwitchia mirabilis? Výstup Fakultativní návštěva himbské vesnice. Přesun do Khorixas.
Den 10.
Dobrodružná výprava liduprázdnou krajinou Damaraland. Tisíce let staré skalní rytiny křováků Twyfelfontein. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s nejvyšší horou Namibie Königstein. Výběžek Cape Cross s koloniemi jihoafrických lachtanů. Tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Lachtani na dosah ruky. Nocleh v"Swakopmundu.
Den 11.
Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru např. rybaření, čtyřkolky na dunách, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu či výletu do oblasti Spitzkoppe a písečných dun. Nocleh ve Swakopmundu.
Den 12.
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále pouštní krajinou na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Přejezd do pouštní oázy Solitaire v oblasti Sossusvlei.
Den 13.
Pouštní park Namib Naukluft. Pro velké sucho zcela zvláštní flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Výstup po horkém písku na vrcholek duny 45. Mezi obrovskými písečnými dunami do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů - akácií. Jedno z nejfotografovanějších míst Namibie. Nezapomenutelná podívaná s působivou atmosférou pouštní krásy. Odpolední přejezd dále na jih.
Den 14.
Strhující krása aloí rozsochatých. Fish River Canyon - jeden z největších kaňonů na světě. Vyhlídka na Rybí řeku, která vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina s nádhernými výhledy. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.
Den 15.
Putování na jih do JAR do Kapského Města - podle mnohých nejkrásnějšího města světa, ležícího na úpatí Stolové hory. Program v"okolí Kapského Města se může měnit v"závislosti na počasí.
Den 16.
Zajímavosti Kapského Města. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Greenmarket s umělci a suvenýry. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.
Den 17.
Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, jižní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders.
Den 18.
Botanická zahrada Kirstenbosch. Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Večerní odlet.
Den 19.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.